Sposoby na gładkie pośladki – krosty na pośladkach jak się ich pozbyć?

Ta przypadłość zdarzyła się już każdemu. Krosty na pośladkach to często spotykany problem, który choć raz spotkał każdego człowieka. Spowodowane jest to potem, brudem oraz tłuszczem, które znajdują się na ubraniach a potem osiadają na naszej skórze przez co pojawiają się na niej krosty. Może być to także problem z trądzikiem.

Jeśli tak to są dwa rodzaje krost pojawiających się na pośladkach. Pierwsze z nich to zapalenie mieszków włosowych, w których zbiera się brud i dochodzi do zapalenia, w związku z tym na skórze pojawiają się krostki. Są także czyraki te krosty są znacznie większe i głębsze. Wszystkie krosty na pośladkach możemy zwalczyć traktując je tak jak trądzik. Jeżeli więc masz problemy z pojawiającymi się na skórze pośladków krostami to poznaj kilka łatwych sposobów jak raz na zawsze cię ich pozbyć.

Sposoby na gładkie pośladki :

Wystaw pośladki na słońce. Słońce to naturalna bomba witaminy D, która pomaga w zwalczaniu trądziku. A jej niedobór może być właśnie przyczyną występowania krost. Wystawiaj więc swoje pośladki na słońce kiedy masz do tego okazję. Opalaj się na słońcu dzięki czemu skóra przesuszy się nieco dzięki czemu nowe krosty nie pojawią się na skórze a inne szybciej znikną. Trzeba jednak pamiętać, by nie smarować skóry tłustymi kremami, czy olejkami, ponieważ mogą one zatkać pory skóry przez co problem może się jedynie nasilić. Korzystaj więc ze słońca kiedy się ono pojawia i opalaj swoje pośladki a z pewnością twoje pośladki staną się gładkie i wolne od krostek.

Kiedy jednak na zewnątrz jest zimno a słońce schowane jest za chmurami w tej sytuacji może ci pomóc napój sporządzony z mieszanki winianu potasu z wodą. Taką mieszankę łatwo przygotować. Wystarczy wymieszać łyżeczkę winianu potasu w szklance wody i taki napój pić codziennie rano. Taka mieszanka pozwoli oczyścić twój organizm z toksyn. Dzięki temu już po kilku tygodniach zauważysz, że trądzik ustępuje. Pośladki będą gładkie i piękne. Smak tego napoju nie jest najlepszy, więc jeśli bardzo ci on przeszkadza możesz dodać odrobinę soku z cytryny.

Aspiryna jest doskonałym sposobem na walkę z trądzikiem. Należy z niej zrobić pastę z rozkruszonej tabletki i odrobiny wody. Taką pastę rozsmaruj na pośladkach i zostaw do wyschnięcia a potem zmyj. Aspiryna pomaga wysuszyć pryszcze dzięki czemu szybciej znikną nie pozostawiając po sobie blizn a po takiej pielęgnacji nowe krosty na pewno szybko się nie pojawią a twoje pośladki staną się piękne i gładkie.

Sok z cytryny. Wystarczy tylko sok z cytryny, by mieć skórę pośladków gładką i pozbawioną krostek. Sok z cytryny wysusza krosty oraz oczyszcza skórę. Sprawia on też, że czerwone plamy, czy krosty wybielają się i znikają ze skóry. To bardzo tani i szybki sposób na piękne i gładkie pośladki bez krost.

Kostki lodu, nie sprawią one, że krosty znikną, ale na pewno zmniejszą je z zniwelują ból, który mogą powodować. Schłodź więc krosty na pośladkach smarując je kostkami lodu a zmniejszy to ich wielkość.

Jak widać istnieje wiele łatwych i tanich sposobów na to, by pozbyć się kros z naszych pośladków. Wystarczy odrobina słońca i soku z cytryny, by móc cieszyć się pięknymi i gładkimi pośladkami. Skóra pośladków także potrzebuje pielęgnacji a jeśli o to zbadamy to będzie ona pozbawiona krost i stanie się jedwabiście gładka.

Artykuł powstał we współpracy z : http://kobieta.po30.pl/

Kategorie
PoradnikiUroda