… „tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”…, czyli sprzątanie w zakamarkach, z poezją!

Nikt nie kwestionuje wagi czystości w swoim otoczeniu. W internetowym badaniu prowadzonym przez firmę Kärcher wśród internautów z 7 krajów, aż 87% ankietowanych z Polski stwierdziło, że czystość w domu jest bardzo ważna. W innym miejscu sondażu zapytano niemieckich internautów, czy dokładnie sprzątają swój dom i wyniki wydają się być zaskakujące: 69% ankietowanych przyznało, że nie sprząta regularnie górnych powierzchni szafek kuchennych, 55% nie zagląda pod sofę, a 31% nie czyści wnętrza piekarnika. Możemy się tylko domyślać się jak wiele/wielu z nas równie często wskazane badaniem powierzchnie pomija w trakcie regularnych porządków…

Co można zrobić, aby powierzchniom niechętnie przez nas sprzątanym przywrócić właściwy stan w sposób prosty i wygodny? Przedstawiamy 3 porady znacząc je cytatami z wierszy poetów polskich. Może i przywołane cytatami dobrze znane wiersze uprzyjemnią nam sprzątanie?

Porada 1 …na szczycie szklanej góry…
Czyszczenie górnej powierzchni lodówki czy wiszących szafek kuchennych nie należy do łatwych zadań. Tłusty brud jaki tam osiada jest po prostu trudny do usunięcia. Dodatkowo, by dosięgnąć tych powierzchni, trzeba wspiąć się na taboret, krzesło czy drabinkę! Nic dziwnego, ze robimy to rzadko. Dlatego dobrym pomysłem jest przykrywanie szafek od góry gazetami, by tłusty kuchenny brud nie wnikał w meble. Co jakiś czas gazety wystarczy po prostu wymienić na nowe. W innych pomieszczeniach w domu, gdzie mamy wysokie meble (szafy) osiadający kurz z łatwością usuniesz z pomocą szczotki do kurzu na teleskopowym uchwycie.

Porada 2 …zobaczę, co jest pod spodem…
Sprzątanie pod sofą wszyscy wiążą się z koniecznością jej przesunięcia i to właśnie jest przyczyna, z powodu której podłoga pod tym meblem często jest niedoczyszczona. Ale nie musi tak być, jeśli do odkurzania użyjemy Kärcher VC 5, w którym specjalne połączenie ssawki podłogowej z odkurzaczem umożliwia sprzątanie trudno dostępnych miejsc pod meblami. Ten odkurzacz ułatwia także usuwanie okruchów gromadzących się pomiędzy poduszkami sofy.

Porada 3: …to para gorąca wprawiła to w ruch…
Zaschnięte, zapieczone resztki jedzenia w piekarniku to zmora. Usunięcie ich kojarzy się z długotrwałym szorowaniem i użyciem dużej ilości środków czyszczących. Tak być jednak nie musi. W niektórych przypadkach wystarczy umieścić w piekarniku naczynie żaroodporne z wodą i nastawić odpowiednią temperaturę. Od momentu gdy woda w naczyniu zacznie parować, pozwól parze pracować jeszcze 30 minut. W tym czasie brud zostanie rozmiękczony i w prosty sposób uda się go usunąć gąbką z niewielką ilością środka czyszczącego. W trudnych przypadkach, gdy resztki naprawdę mocno przywarły połóż na nich mokrą ściereczkę i zostaw na noc, rankiem brud powinien dać się usunąć bez trudu. Dla wymagających najwyższego poziomu higieny polecane jest jednak regularne stosowanie pełnej technologii czyszczenia parowego z wykorzystaniem parownic Kärcher SC. Wyposażenie tych urządzeń zapewni sprawne czyszczenie zarówno wnętrza piekarnika jak i płyty grzejnej, okapu i innych wodoodpornych powierzchni w mieszkaniu.

Polecamy naszym czytelników magazyn https://kobietynet.pl – codzienna dawka dobrych artykułów.

Kategorie
Dom i Rodzina