Pokój dla gości – na co zwrócić uwagę podczas jego urządzania?

Planujesz urządzić w swoim domu dodatkowy pokój dla gości? Podpowiadamy, jak warto go zaaranżować, aby goście mogli korzystać z niego wygodnie.

Twoi gości często zostają na noc? Masz wolny pokój, który nie ma żadnego zastosowania? W takim przypadku warto przemienić go na pokój gościnny! Dzięki niemu gości uzyskają prywatną przestrzeń do nocowania i nie będą musieli spać na rozkładanej kanapie w salonie. O czym dokładnie powinniśmy pamiętać przy aranżacji takiego pokoju?

Wygodne łóżko to podstawa

Zacznijmy od tego, że w pokoju gościnnym zdecydowanie najważniejszym meblem będzie łóżko. Możemy zdecydować się na rozkładaną wersalkę, ale możemy też wybrać zwykłe łóżko jak do sypialni. Wiele ciekawych mebli można znaleźć w sklepie internetowym agatameble.pl i zamówić je bezpośrednio z dostawą pod wyznaczony adres.

Nie zapominajmy również o tym, że przy łóżku powinny pojawić się szafki nocne – dzięki nim goście uzyskają dodatkową przestrzeń na swoje przedmioty, które warto mieć pod ręką w trakcie nocy.

Szafa i regały – łatwe przechowywanie

Oprócz szafki nocnej w pokoju dla gości powinny znaleźć się również inne meble do przechowywania. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie w pomieszczeniu zamykanej szafy ubraniowej – sprawdzi się wtedy, gdy gości będziemy nocować na dłużej.

W aranżacji pokoju możemy umieścić także inne meble do przechowywania jak regały, komody, dzięki którym goście będą mieli więcej miejsca na własne rzeczy. Doskonałe meble tego rodzaju do pokoju gościnnego także znajdziemy w sklepie agatameble.pl.

Komfortowe oświetlenie po zmroku

Podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń, nie zapominajmy o tym, jak duże znaczenie ma właściwe oświetlenie pokoju dla gości.

Oprócz lampy sufitowej dającej ogólne oświetleni warto także wybrać dodatkowe lampy – lampkę nocną na szafce nocnej albo lampę stojącą umieszczoną na podłodze. Dzięki nim goście będą mieli możliwość włączenia dodatkowego światła po zmroku, przed pójściem spać. Dodatkowe lampy pomogą nam również w wykreowaniu we wnętrzu przytulnej atmosfery.

Kategorie
Pozostałe