O czym pamiętać wybierając bazę pod makijaż?

Baza pod makijaż to jeden z popularniejszych produktów w damskiej kosmetyczce. Można o nim powiedzieć, że jest produktem do zadań specjalnych, który przede wszystkim pomaga utrwalić makijaż, wygładzić skórę i zamaskować niedoskonałości.

W zależności od własnych potrzeb, możemy dobrać odpowiednią bazę i stosować ją na co dzień lub tylko na wyjątkowe okazje.

Baza pod makijaż– jak wybrać?

Aby dobrać dla siebie odpowiednią bazę, należy pamiętać o tym, aby dokładnie określić swoje potrzeby i oczekiwania w stosunku do tego produktu. Warto więc odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie jakiego rodzaju jest nasza cera.

Idealnie dobrana baza jest odpowiedzią na potrzeby skóry oraz doskonałym sposobem na przedłużenie trwałości makijażu.

Na rynku dostępnych jest przynajmniej kilka rodzajów baz. Najbardziej popularne są:

Baza rozświetlająca – która charakteryzuje się zawartością mieniących się drobinek, nadających delikatnego blasku, dzięki czemu nasza skóra będzie bardziej promienna.

Baza matująca – która ma za zadanie zmatowić naszą skórę i zmniejszyć poziom wydzielającego się sebum, dzięki czemu nie będziemy się aż tak mocno błyszczeć.

Przy doborze bazy pod makijaż warto również zapoznać się z kilkoma ogólnymi wskazówkami:

Cera tłusta – w tym przypadku najlepiej sprawdzi się baza matująca, która usunie nadmiar wydzielającego się sebum i pozostawi matowe wykończenie

Cera sucha i mieszana – warto rozejrzeć się za bazą zawierającą w składzie olej, który pomoże utrzymać odpowiedni poziom natłuszczenia skóry, dzięki czemu baza nie będzie podkreślała ewentualnych skórek i oznak przesuszenia.

Cera dojrzała – tutaj istotnym jest, aby zastosowana baza nie podkreślała zmarszczek i niedoskonałości oraz gwarantowała przedłużenie makijażu.

Baza po makijaż jest bardzo praktycznym i popularnym kosmetykiem, ale warto jednak pamiętać, że większość dostępnych na rynku baz, w dużej mierze składają się z silikonu, który może nieco zapychać pory. Warto więc oprócz poznania ogólnych właściwości, zweryfikować skład produktu i upewnić się czy jest o on dla nas na pewno właściwy.

Kategorie
Uroda