W moim magicznym domu… czysto jest i bezpiecznie

Rodzice wiedzą lepiej niż ktokolwiek inny, jak ważne jest zachowanie wysokiego poziomu czystości i higieny w domu. Jest to istotne z punktu widzenia najmłodszych, którzy w swoim nieposkromionym entuzjazmie odkrywają świat wokół siebie zaglądając z ciekawością we wszystkie kąty. Urządzeniem, które potrafi pomóc, bez korzystania z mogących wywołać alergię środków chemicznych, zachować idealną czystość jest parownica Kärcher. Wybierzmy się wspólnie na wycieczkę po całym domu, podczas której odkryjemy gdzie to niezawodne urządzenie się sprawdzi i w jaki sposób nim pracować, by osiągać najlepsze rezultaty bez wysiłku.

Łazienka – wizytówka naszego domu
Łazienka to wymarzone miejsce, by sprawdzić jak skuteczna jest parownica. Do szybkich, codziennych porządków polecić można mały i lekki model parownicy Kärcher SC 1 Miękką ściereczką zakładaną na dysze parową wyczyścimy wannę oraz zlew. Para usunie cały osad z mydła i inne zabrudzenia np. z kabiny prysznicowej, w której w licznych zakamarkach gromadzi się trudny do usunięcia kamień. Parownice warto nabyć z zestawem podłogowym ponieważ wyczyścimy wówczas całą łazienkę w tym podłogę. Ważne są również akcesoria np. dzięki dyszy do detali usuniemy tak trudne do usunięcia zabrudzenia z fug. Tą samą dyszą oczyścimy z osadu kamiennego armaturę łazienkową. Najpierw jednak powierzchnie pokryte grubą warstwą kamienia należy spryskać octem bądź kwasem cytrynowym, odczekać chwilę i na koniec usunąć za pomocą dyszy parowej.

Serce domu bije w kuchni
Armaturę ze stali nierdzewnej lub elementy chromowane najlepiej czyścić dyszą do detali. Stal nierdzewna, choć elegancka, jest podatna na osadzanie się tłustych zabrudzeń. Świetne rezultaty można osiągnąć, gdy będziemy te zabrudzenia usuwać za pomocą miękkiej, welurowej ściereczki. Aby uniknąć uciążliwych smug zaleca się wypolerować powierzchnie po czyszczeniu za pomocą ściereczki z mikrofibry. Mocno zabrudzoną powierzchnię płyty kuchennej należy najpierw solidnie namoczyć używając parownicy. Następnie miękką ściereczką nałożoną na dyszę usuniemy wszelkie plamy i zabrudzenia. Kuchnie sprawnie wyczyści na przykład ciekawy model parownicy jakim jest Kärcher SC 3, który charakteryzuje się tym, że można w każdej chwili dolać wody do zbiornika, bez czekania na wystudzenie się bojlera, co sprawia, że można pracować bez przerw i szybko uporać się z całym brudem.

Podłogi na błysk
Podłogi laminowane i parkiety mogą być czyszczone parownicami, które posiadają regulację ilości pary. Takie powierzchnie czyścimy zawsze na najniższym jej poziomie. Dysza musi być pokryta tkaniną, najlepiej złożoną na cztery. Dyszę przesuwamy w miarę szybko, aby uniknąć nadmiernego namoczenia czyszczonej powierzchni. Pozostała wilgoć szybko wysycha i pozostawia czystą powierzchnię bez smug. Do większych powierzchni, na przykład jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym polecić można wyższy model Kärcher SC 4 do którego można także dołączyć żelazko parowe i tym samym skrócić nielubiane prasowanie aż o połowę!

Jak widać parownica to absolutny must have nowoczesnego rodzica. Warto dodać, że badania naukowe potwierdzają, że parownica zabija 99,9 % bakterii spotykanych w domu.

Polecamy naszym czytelników magazyn https://kobietynet.pl – codzienna dawka dobrych artykułów.

Kategorie
Dom i Rodzina