Animator czasu wolnego – uświetnij urodziny swojego dziecka!

Organizacja urodzin dziecka często sprawia nam wiele problemów. Stawiamy sobie pytania, na które nie zawsze znamy odpowiedzi. Czy zrobić urodziny z motywem przewodnim? Jakie zabawy zorganizować dzieciakom, aby się nie nudziły? Animator czasu wolnego to osoba, która licznie przygotowanymi atrakcjami rozbawi dzieci i sprawi, że urodziny staną się wyjątkowe.

Praca animatora

Animator czasu wolnego jest wynajmowany na wszelkiego rodzaju eventy, takie jak: urodziny, komunie, imprezy tematyczne czy mikołajki. Taka osoba pracuje kilka godzin, oczywiście z możliwością przedłużenia (nie odbierajmy przyjemności maluchom, jeśli świetnie się bawią!). Animator powinien potrafić rozśmieszyć, zabawić, ale oprócz tego być osobą kontaktową, energiczną i pewną siebie. W tej pracy na pewno nie jest nudno!

Gry i zabawy dla najmłodszych

Asem w rękawie dobrego animatora są liczne gry i zabawy, które sprawią, że przyjęcie urodzinowe stanie się jeszcze przyjemniejsze. Przede wszystkim takie zabawy powinny angażować całą grupę, a być może zintegrować ją. Świetnym przykładem jest zabawa z chustą animacyjną, która wyglądem przypomina spadochron. Jest ona okrągła i może mieć nawet 6 metrów średnicy! Składa się z wielu kolorowych trójkątów, które posiadają również uchwyty do trzymania tejże chusty. Zabawy z tym elementem przede wszystkim mają zintegrować grupę, ale także ćwiczą zwinność czy zręczność.

Przykłady zabaw z chustą animacyjną:

1. Kogo brakuje?

Dzieci stoją wokół chusty trzymając się jej uchwytów z zamkniętymi oczami. Animator wybiera osobę, która wchodzi pod chustę i się chowa. Na znak animatora dzieci otwierają oczy i zgadują, kto znajduje się pod chustą.

2. Sałatka owocowa

Dzieci podzielone są na cztery bądź pięć rodzajów owoców, przykładowo na banany, gruszki, jabłka, arbuzy i truskawki. Wszyscy wachlują chustą w rytm muzyki. Kiedy jest ona wysoko animator czasu wolnego wymienia nazwy owoców, a ,,owoce’’ muszą przebiec pod chustą i zamienić się miejscami. Kiedy prowadzący krzyknie ,,sałatka owocowa’’ wszystkie dzieci zmieniają miejsce.

Oprócz tego bardzo często możemy spotkać się z malowaniem buzi dzieci, mini dyskoteką, zgaduj zgadulą (czyli quizem dotyczącym wiedzy o solenizancie), ale również z tworzeniem biżuterii czy koszulek.

Nie można zapomnieć również o ozdobach! Świetnie sprawdzą się tutaj balony na hel, które są w różnych kształtach i wzorach, girlandy urodzinowe czy czapeczki lub trąbki.

Kategorie
Poradniki